„X Factor” to muzyczne show, które szuka wokalnych talentów. Brytyjski program, który powstał w 2004 roku daje szanse piosenkarzom pop, którzy są oceniani przez jury. Dotychczas jego członkami byli m.in: Simon Cowell (twórca formatu „X Factor”), Cheryl Cole, Sharon Osbourne, Geri Halliwell czy Katy Perry.

Zwycięzcy konkursu nagrywają swoje płyty i zyskują ogromną popularność. Z edycji na edycję rośnie oglądalność show oraz liczba zgłaszanych osób!

„X Factor” zadomowił się już w 16 krajach, m.in. w Australii, Kolumbii, Islandii, Hiszpanii czy Indiach, gdzie emitowane są już kolejne edycje. Zasady konkursu wszędzie są podobne jak na Wyspach. Udział w programie mogą wziąć wokaliści – zarówno soliści jak i grupy wokalne (duety, tercety itd.) oraz zespoły wokalno - instrumentalne. Warunek: ukończone 16 lat.

Konkurs ma kilka etapów:
- precasting (z udziałem producentów i reżysera) 
- casting (z udziałem jurorów)
- bootcamp (eliminacje)
- „dom jurorów”, czyli wybór półfinalistów 
- półfinałowe i finałowe live show czyli koncerty


Koncerty będą emitowane na żywo ze studia w Warszawie. Podczas koncertu finałowego widzowie zadecydują o zwycięzcy programu. Zgarnie on nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych!

Program poprowadzi Patricia Kazadi - aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna.

W polskiej jurorskiej loży zasiadają:

- mistrz komentarza Kuba Wojewódzki - jego jedyną religią jest intelekt. Sam mówi o sobie: „Jestem człowiekiem bardzo głęboko wierzącym w intelekt, w wiedzę, w umysł człowieka. I ja na lewo i prawo widzę obrażanie moich uczuć religijnych” (wywiad dla "Przekroju"). To człowiek-juror. To stwierdzenie najlepiej określa Kubę Wojewódzkiego. Ponoć nawet on sam życzy sobie, by jego wieloletnie jurorowanie w różnorakich programach telewizyjnych upamiętnić na jego grobie…

- śpiewający Czesław Mozil - lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa.  Jako rodowity zabrzanin, mieszkaniec Warszawy z krakowskim meldunkiem i częsty bywalec rodzinnej Kopenhagi - jak przystało na prawdziwego obywatela świata żyje na trzech walizkach. Polska usłyszała o nim w 2008 roku kiedy „niczym diabeł wyskoczył z pudełka” i debiutanckim albumem „Debiut”, nagrany w Danii zawojował polską scenę muzyczną.

- Tatiana Okupnik - wokalistka, która z muzyką jest związana od najmłodszych lat, na polskiej scenie muzycznej pojawiła pod koniec lat 90. rozpoczynając współpracę z zespołem Blue Cafe. Wszystkim znane są hity, takie jak „Do nieba, do piekła”, „You May Be in Love”, czy „Łap mnie Bejbe” zaśpiewane głosem z charakterystyczną chrypką. Od kilku lat Tatiana rozwija solową karierę. W 2011 ukazał się jej drugi, solowy krążek zatytułowany „Spider Web”. Artystka pracowała nad tą płytą w najlepszych studiach nagraniowych w Wielkiej Brytanii.

oraz Ewa Farna - wokalistka pochodząca z polskiej rodziny mieszkającej na Zaolziu. Pierwsza płyta piosenkarki pojawiła się na czeskim rynku 6 listopada 2006 roku - „Měls mě vůbec rád”, album okazał się hitem i cieszył się wielką popularnością (uzyskał podwójną platynę). Na polski rynek Ewa weszła 9 listopada 2007 płytą : „Sam na sam” , album wydany przez Universal Music Polska był polską wersją albumu : „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta ukazała się 16 marca 2009. Trzecim albumem, jaki ukazał się na polskim rynku 5 listopada 2010 była „ EWAkuacja”, z niej pochodzą takie single jak EWAkuacja, Bez Łez, Nie przegap. W 2013 roku Ewa była jurorem w czesko- słowackiej edycji “Superstar” (odpowiednik polskiego “Idola”). W październiku 2013 r. światło dzienne ujrzał w pełni autorski krążek “(W)INNA?”. Obecnie Ewa intensywnie koncertuje w Polsce, w Czechach i na Słowacji.

 
ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE WOKALNYM POD TYTUŁEM „X FACTOR“


(zwanego dalej „KONKURSEM“), organizowanego przez: FremantleMedia Polska Sp. z o.o. z siedzibą 
w Warszawie (02-724), przy ul. Wołodyjowskiego 63, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000094904, o kapitale zakładowym w wysokości 50.000 PLN, zwaną dalej „PRODUCENTEM” na zlecenie TVN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-952), przy ul. Wiertniczej 166, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, nr KRS: 0000213007, kapitał zakładowy w wysokości 69.660.335,60 zł., w pełni wpłacony, numer NIP 951-00-57-883, zwaną dalej „NADAWCĄ”.

UWAGA! Osoba, która nie ma ukończonych 18 lat musi uzyskać zgodę i podpis rodzica lub opiekuna prawnego

OGÓLNE ZASADY PROGRAMU I KONKURSU

1. Celem Konkursu (Programu X Factor) jest wyłonienie największej osobowości wokalnej i scenicznej wśród osób i grup posiadających talent wokalny i muzyczny.

2. Selekcja Uczestników Konkursu (Programu X Factor) przebiega w następujących etapach:

a) I Etap – Castingi Wstępne (Precastingi) w 4 miastach Polski, które zakończą się wyborem ok. 400 występów. W Castingach Wstępnych mogą wziąć udział soliści w wieku co najmniej 16 lat (rok urodzenia 1998) , grupy wokalne (duety, tercety etc.) i zespoły wokalno-instrumentalne, których członkowie mają co najmniej 16 lat (rok urodzenia 1998). O dalszym udziale w Konkursie (Programie X Factor) uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie lub/i smsowo.

b) II Etap – Castingi Jurorskie (Castingi) odbędą się w Zabrzu. Podczas Castingów Jurorskich każda osoba /zespół, która usłyszy „TAK” od co najmniej 3 jurorów przechodzi do następnego etapu, w którym znajdzie się ok. 100 występów.

c) III Etap – Eliminacje, które potrwają 2 dni i odbędą się w Warszawie. Podczas Eliminacji w kolejnych konkurencjach wokalnych, z których każda zostanie zakończona decyzją Jury o dalszym udziale uczestnika w Konkursie (Programie X Factor), odpadną kolejni uczestnicy Konkursu (Programu X Factor). Wszyscy Uczestnicy Eliminacji zostaną powiadomieni o tym, czy zostają w Konkursie (Programie X Factor), czy odpadają, podczas trwania Eliminacji. Do kolejnego etapu zakwalifikuje się 20 występów. Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy po 5 wykonawców. W grupach znajdą się uczestnicy w wieku: 16 – 24 lata dziewczęta, 16 – 24 lata chłopcy, powyżej 25 lat oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Każda grupa zostanie przydzielona jednemu z Jurorów, który zostanie jej Opiekunem i Mentorem.

d) IV Etap – Wizyta w Domach Jurorów, która potrwa 2 dni. Każda z grup spotka się ze swoim Jurorem w wyznaczonym Domu. Tam odbędzie się kolejny etap Konkursu (Programu X Factor). Każdy z Jurorów z wybranym przez siebie Doradcą jeszcze raz przesłucha wszystkich startujących uczestników konkursu z własnej grupy i po konsultacji z Doradcą podejmie decyzję, kto z nich wystąpi w Koncertach Na Żywo. Na tym etapie odpadną 2 osoby / 2 zespoły wokalne lub wokalno-instrumentalne z każdej grupy. Do kolejnego etapu dostaną się 3 osoby / 3 zespoły: wokalne i/lub wokalno-instrumentalne z każdej grupy. Nadal będzie obowiązywał podział na 4 grupy: 16 – 24 lata dziewczęta, 16 – 24 lata chłopcy, wykonawcy powyżej 25 lat, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Do etapu Koncerty Na Żywo zakwalifikuje się 12 wykonawców (3 solistki 16-24 lata, 3 solistów 16-24 lata, 3 wykonawców w wieku powyżej 25 lat i 3 zespoły wokalne i/lub wokalno-instrumentalne).

e) V Etap – Koncerty Na Żywo – 6 Koncertów emitowanych na żywo, w których występy uczestników zostaną poddane ocenie Jury oraz głosowaniu telewidzów poprzez SMS-y i opcjonalnie telefony stacjonarne. W czterech (1 – 4) Koncertach  Na Żywo po każdym głosowaniu telewidzów trzech spośród wszystkich uczestników, którzy otrzymają najmniejszą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) zostanie na scenie. Spośród tej trójki uczestników ten, który otrzymał najmniejszą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne w Orange Polska (łącznie) odpadnie z programu bezwarunkowo. Spośród dwóch pozostałych Jurorzy wybiorą tego, który zaśpiewa w kolejnym Koncercie Na Żywo. Wyboru dokonają po Dogrywce, w której każdy z dwójki Uczestników z kolejną (od końca) liczbą głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie), zaśpiewa jeszcze raz utwór wokalny wyznaczony przez Producenta. W każdym z czterech (1-4) Koncertów na żywo odpadnie 2 uczestników. W każdym z czterech koncertów (1-4) na żywo jeden juror może stracić dwóch uczestników lub dwóch jurorów po jednym uczestniku. W kolejnych Koncertach na Żywo znajdzie się: 10 uczestników, 8 uczestników, 6 uczestników 4 uczestników.

Piąty Koncert na Żywo jest Koncertem Półfinałowym. Z dwóch Uczestników, którzy otrzymają najmniejszą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) Jurorzy wybiorą tego, który zaśpiewa w Koncercie Finałowym. Wyboru dokonają po Dogrywce, w której każdy z dwójki Uczestników z najmniejszą liczbą głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie), zaśpiewa jeszcze raz utwór wokalny wyznaczony przez Producenta. Do Koncertu Finałowego po głosowaniu telewidzów i wyborze Jurorów przejdzie 3 uczestników.

Szósty Koncert na Żywo jest Koncertem Finałowym. W tym Koncercie zostanie wyłoniony Zwycięzca IV edycji Konkursu (Programu X Factor). Będzie to uczestnik, który otrzyma największą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie).

3. Uczestnikiem Konkursu (Programu X Factor) może być każda osoba lub grupa osób (grupa wokalna, zespół wokalnoinstrumentalny) w wieku co najmniej 16 lat (rok urodzenia 1998), bez ograniczeń co do obywatelstwa.

4. Uczestnik Konkursu (Programu X Factor), zgłaszający się na Precasting (Etap I) ma obowiązek posiadać dowód tożsamości/legitymację szkolną. Producent ma prawo zażądać w każdej chwili dowodu tożsamości lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość Uczestnika. Nieokazanie takiego dowodu lub dokumentu w odpowiednim czasie może spowodować wykluczenie Uczestnika z Precastingu. Wszystkie dane osobowe oraz informacje zażądane przez Producenta od każdego z Uczestników powinny być prawdziwe, dokładne oraz nie mogą wprowadzać w błąd. Producent zastrzega sobie prawo wykluczenia Uczestnika z Castingu według własnego uznania jeżeli Uczestnik na jakimkolwiek etapie Castingu dostarczy dane lub informacje nieprawdziwe, niedokładne lub wprowadzające w błąd.

5. W przypadku, gdy Uczestnik Castingu jest osobą niepełnoletnią, Producent będzie wymagał podpisywania dokumentów przez oboje rodziców Uczestnika lub opiekuna prawnego, posiadającego sądową zgodę na dokonanie odpowiednich czynności w imieniu Uczestnika.

6. Uczestnikami Castingu oraz, w dalszej części Konkursu (Programu X Factor), nie mogą być pracownicy: Producenta, Nadawcy, sponsorów audycji i sponsorów nagród dla zwycięzcy Programu oraz krewni, małżonkowie i powinowaci tych osób.

7. Warunkiem zapisu i udziału w Konkursie (Programie X Factor) jest niezaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania dotyczącego reklamy, marketingu lub sponsorowania w zakresie działalności estradowej lub wykonawczej albo pochodnej lub dotyczącej wykorzystania nazwiska, wizerunku lub biografii, która mogłaby pozostawać w sprzeczności z postanowieniami zawartymi w złożonym Oświadczeniu Uczestnika lub w jakikolwiek inny sposób mogłaby mieć wpływ na uczestnictwo w Konkursie (Programie X Factor) lub nadanie Programu X Factor, jego promocję, wykorzystanie lub sponsorowanie.

8. Uczestnik zobowiązuje się do poinformowania Producenta Programu X Factor o jakimkolwiek programie lub nagraniu telewizyjnym lub radiowym (innym niż Program X Factor), w którym uprzednio wystąpił lub uczestniczył jako artysta.

9. Uczestnik Konkursu (Programu X Factor) zobowiązuje się do bezpłatnego wzięcia udziału w co najmniej dwóch akcjach promocyjnych programu organizowanych przez Telewizję TVN S.A. w terminie od nagrania pierwszego odcinka programu do końca 2014 roku. Poprzez akcje promocyjne rozumie się jedno lub kilkudniowe wyjazdy, koncerty, spotkania z widzami, udział w programach Telewizji TVN S.A. itp. organizowanych na potrzeby promocji TVN lub/oraz Programu X Factor. Decyzję o udziale uczestnika w akcji promocyjnej, jego terminie oraz charakterze podejmuje Telewizja TVN S.A. Termin jest odpowiednio wcześniej ustalany z Uczestnikiem.

10. Warunkiem zapisu i udziału w Konkursie (Programie X Factor) jest dyspozycyjność Uczestników w trakcie Castingu i dalszych etapów Programu X Factor oraz zgoda i podpisanie Oświadczenia Uczestnika, jak również przestrzeganie warunków i zasad zawartych w tym Oświadczeniu oraz warunków i zasad ustalanych na bieżąco przez Producenta Programu X Factor. W ramach udziału Uczestników w Programie X Factor, Producent Programu X Factor może zażądać od Uczestników udziału w odbywających się „na żywo” lub interaktywnych imprezach związanych z Programem X Factor, w tym w nagraniach na potrzeby Internetu, wywiadach oraz w tzw. „czatach internetowych”.

11. Podczas Castingów Jurorskich Uczestnicy są zobowiązani przedstawić utwór wokalny (do podkładu muzycznego lub akompaniamentu instrumentalnego zespołu) według własnego wyboru. Uczestnicy muszą mieć przygotowane 2 utwory (z podkładem muzycznym lub akompaniamentem instrumentalnym zespołu). Uczestnicy wykorzystujący podkłady muzyczne są zobowiązani wysłać podkłady we wskazanym terminie i na wskazany przez Producenta adres mailowy oraz dostarczyć przed występem wolny od wad fizycznych nośnik CD audio z nagraniem tych 2 podkładów muzycznych. Zespoły wokalnoinstrumentalne zobowiązane są wysłać we wskazanym terminie i na wskazany przez Producenta adres mailowy 2 utwory, które wykonają podczas Castingu Jurorskiego. Uczestnik musi znać tytuł, oryginalnego wykonawcę (jeśli istnieje), autora muzyki i autora tekstu wykonywanego utworu, a także każdego wykorzystanego w występie utworu lub jego fragmentu oraz podać wymienione wyżej dane na piśmie podczas rejestracji do Castingu Programu X Factor.

12. Uczestnik gwarantuje, że prezentowany przez niego występ jest oryginalny i wolny od wad prawnych oraz, że nie narusza praw osób trzecich. W razie, gdy wobec Producenta lub Nadawcy zostaną zgłoszone roszczenia, Uczestnik zobowiązuje się zaspokoić roszczenia osób trzecich i zwalnia Producenta i Nadawcę z odpowiedzialności z tego tytułu.

13. Producent nie ma obowiązku nagrania bądź nadania jakiegokolwiek Programu X Factor, w którym wystąpił którykolwiek z Uczestników, jak również nadania lub nagrania jakiejkolwiek części takiego występu w Programie X Factor.

 

I ETAP KONKURSU – ELIMINACJE WSTĘPNE (PRECASTINGI)

1. W okresie od dnia 07 grudnia 2012 r do 5 stycznia 2014 Producent Programu X Factor przeprowadzi Precastingi w następujących miastach: Wrocław, Zabrze, Gdańsk, Warszawa, w których mogą wziąć udział osoby spełniające wymagania określone w Ogólnych Zasadach Programu X Factor i Konkursu. Producent Programu X Factor ma prawo przeprowadzić dodatkowe Precastingi w innych miastach Polski po wcześniejszej informacji na stronie internetowej Programu X Factor i w Telewizji TVN.

2. Rejestracja Uczestników w celu wzięcia udziału w Precastingu będzie dokonywana w dniach tych Precastingów, w godzinach od 10.00 – 20.00. Producent Programu X Factor może dokonać zmian tych godzin oraz czasu trwania rejestracji.

3. Producent Programu X Factor nie ponosi żadnej odpowiedzialności, w przypadku gdy nie wszyscy chętni zarejestrują się w celu wzięcia udziału w Precastingach (w szczególności w przypadku znacznej liczby chętnych, kolejek). Producent nie daje żadnej gwarancji, iż osoby, które pojawią się w celu uczestnictwa w Precastingu, zdążą się zarejestrować i wziąć udział w Precastingu.

4. Przesłuchania uczestników w ramach Precastingu odbędą się w dwóch etapach: Etap I Precastingu – Przesłuchanie Wstępne, Etap II Precastingu – Nagranie.

5. Etap I Precastingu (Przesłuchanie wstępne) – na tym etapie uczestnicy castingu prezentują przed komisją wybrany przez siebie jeden utwór bez podkładu. Uczestnik powinien przygotować dwa utwory, jeden z nich obowiązkowo w języku polskim. Po prezentacji uczestnik dowiaduje się czy został zakwalifikowany do II Etapu Precastingu – Nagranie.

6. Etap II Precastingu (Nagranie) – na tym etapie uczestnik jeszcze raz śpiewa wcześniej zaprezentowaną piosenkę przed kamerą. Komisja przesłuchująca rejestruje występ. Występy uczestników, którzy dostali się do II Etapu Precastingu (Nagranie) – zostaną poddane ocenie przez Reżysera i Producenta Programu X Factor, po zakończeniu I Etapu Konkursu – Eliminacje Wstępne (Precasting).

7. Uczestnicy mogą także zgłaszać się do programu X Factor przez stronę internetową www.xfactor.tvn.pl. W zgłoszeniu Uczestnicy zamieszczają 2 utwory w swoim wykonaniu (soliści), w wykonaniu grup wokalnych lub zespołów wokalnoinstrumentalnych. Nagrania nie powinny być nagraniami studyjnymi.

8. Spośród Uczestników, którzy wezmą udział w Precastingach, Reżyser i Producent Programu X Factor, oraz osoby przez niego wskazane wybiorą ok. 400 występów, które zakwalifikują się do II Etapu Konkursu (Programu X Factor) – Casting Jurorski. Producent Programu X Factor zastrzega sobie możliwość rozszerzenia lub zmniejszenia liczby występów wybranych do II Etapu Konkursu (Programu X Factor).

9. Komisja Precastingu może w dowolnym momencie przerwać uczestnikowi wykonywanie przygotowanego utworu (bez względu na to, czy utwór został zaprezentowany w całości czy też nie).

10. Decyzja Producenta Programu X Factor oraz Komisji jest ostateczna i niepodważalna, a Uczestnicy Konkursu (Programu X Factor), podczas całego czasu trwania realizacji nie mogą dyskutować lub radzić się członków Komisji w żadnej sprawie dotyczącej ich udziału w Konkursie (Programie X Factor), a w szczególności przebiegu występu przez nich wykonywanego.

11. Producent lub Komisja nie są zobowiązani do podawania powodów podjęcia decyzji o odrzuceniu lub zakwalifikowaniu kandydata do kolejnego etapu Konkursu (Programu X Factor).

12. Uczestnik zostanie poinformowany o dalszym udziale w Konkursie (Programie X Factor) telefonicznie lub sms-owo w czasie gwarantującym mu możliwość przygotowania się do następnego etapu Konkursu (Programu X Factor).

13. Na etapie „Precasting” Konkursu (Programu X Factor) Uczestnik przyjeżdża do wybranego miasta na własny koszt.

14. Uczestnikowi nie przysługuje jakiekolwiek wynagrodzenie, rekompensata, świadczenie niepieniężne za udział w Precastingu.

II ETAP KONKURSU – CASTING JURORSKI

1. W okresie od dnia 9 stycznia 2014 r do dnia 30 stycznia 2014 r Producent Programu X Factor przeprowadzi Castingi z udziałem czterech Jurorów Konkursu (Programu X Factor) oraz publiczności . W Castingu Jurorskim wezmą udział osoby wskazane przez Reżysera i Producenta Programu X Factor, oraz osoby przez niego wyznaczone w wyniku Precastingu w Etapie I. Producent Programu X Factor zastrzega sobie możliwość zmiany terminu Castingu Jurorskiego.

2. Ten etap Programu X Factor przeprowadzony zostanie w sali widowiskowej w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu i będzie rejestrowany za pomocą techniki telewizyjnej.

3. Uczestnicy mają obowiązek zgłosić się na Casting Jurorski w mieście, dniu i o czasie wyznaczonym przez Producenta Programu X Factor.

4. W czasie Castingu Uczestnicy wykonują utwór wokalny do podkładu muzycznego lub akompaniamentu instrumentalnego zespołu według własnego wyboru. Uczestnicy wykorzystujący podkłady muzyczne muszą mieć przygotowane 2 podkłady muzyczne i są zobowiązani wysłać podkłady we wskazanym terminie i na wskazany przez producenta adres mailowy, oraz dostarczyć przed występem wolny od wad fizycznych nośnik CD audio z nagraniem tych 2 podkładów muzycznych. Zespoły wokalno-instrumentalne muszą mieć przygotowane 2 utwory i zobowiązane są wysłać we wskazanym terminie i na wskazany przez Producenta adres mailowy nagrania 2 utworów, które wykonają podczas Castingu Jurorskiego.

5. Występ Uczestnika oceniany jest przez 4 Jurorów. Każdy z Jurorów ma prawo przerwać występ przez podniesienie ręki. Po zakończeniu występu nastąpi jego ocena. Każda osoba/zespół, która usłyszy „TAK” od co najmniej 3 jurorów zakwalifikuje się do kolejnego etapu Konkursu (Programu X Factor) – Etap Eliminacje.

6. Na tym etapie Programu X Factor Uczestnik przyjeżdża na Casting na własny koszt.

7. Spośród występów Uczestników, którzy wezmą udział w Castingach Jurorskich, Jurorzy wybiorą do etapu Eliminacje ok. 100 występów.

8. Uczestnicy mają obowiązek zgłosić się na Etap Eliminacje w Warszawie, w dniu i o czasie wyznaczonym przez Producenta Programu X Factor.

9. Uczestnikowi nie przysługuje jakiekolwiek wynagrodzenie, rekompensata, świadczenie niepieniężne za udział w Castingu.

 

III ETAP KONKURSU – ELIMINACJE (BOOTCAMP)

1. Uczestnik, który zostanie zakwalifikowany do Etapu Eliminacje jest zobowiązany do zaakceptowania terminów nagrań tego etapu Konkursu (Programu X Factor). Uczestnik Konkursu (Programu X Factor) będzie dyspozycyjny w terminach wyznaczonych wcześniej przez Producenta Programu X Factor oraz stawi się w miejscach wyznaczonych przez Producenta Programu X Factor.

2. Ten etap Konkursu (Programu X Factor) przeprowadzony zostanie w ciągu dwóch dni w Warszawie i będzie rejestrowany za pomocą techniki telewizyjnej.

3. Uczestnicy będą zobowiązani wystąpić w kilku konkurencjach wokalnych i wokalno-instrumentalnych wyznaczonych przez Producenta Programu. Mogą to być zarówno konkurencje indywidualne, jak i zbiorowe.

4. Występ Uczestnika oceniany będzie przez 4 Jurorów. Każda konkurencja Eliminacji zostanie zakończona decyzją Jury o dalszym udziale uczestnika w Konkursie (Programie X Factor). Po każdej konkurencji odpadną kolejni uczestnicy Konkursu (Programu X Factor).Po dwóch dniach Eliminacji w Programie zostanie 20 uczestników (5 solistek w wieku 16 – 24 lat, 5 solistów w wieku 16 – 24 lata, 5 wykonawców powyżej 25 lat i 5 zespołów wokalnych i/lub wokalnoinstrumentalnych.

5. Każda z grup zostanie przydzielona jednemu z Jurorów, który stanie się Opiekunem i Mentorem tej grupy. Uczestnicy każdej z grup spotkają się ze swoim Jurorem podczas kolejnego etapu Konkursu (Programu X Factor), którym jest „Wizyta w Domach Jurorów”.

6. Na tym etapie Konkursu (Programu X Factor) Producent Programu X Factor zapewni Uczestnikowi zakwaterowanie i wyżywienie (2 posiłki dziennie) na czas prób i nagrań Programu X Factor oraz zwróci koszty podróży za dojazd na terenie Polski w wysokości równej cenie biletu PKP II klasy.

7. Uczestnikowi nie przysługuje jakiekolwiek wynagrodzenie, rekompensata, świadczenie niepieniężne za udział w tym etapie Konkursu (Programu X Factor) z wyłączeniem pkt. 6.

8. Uczestnik, który dostanie się do drugiego etapu Eliminacji (etap, który rozpoczyna się po pierwszym dniu nagrań Eliminacji) otrzyma do podpisania umowę z Producentem Programu X Factor. Podpisanie tej umowy jest warunkiem uczestnictwa w kolejnych etapach Programu X Factor.

 

IV ETAP KONKURSU – WIZYTA W DOMACH JURORÓW

1. Uczestnik jest zobowiązany do zaakceptowania terminów nagrań Konkursu (Programu X Factor), oraz będzie dyspozycyjny w terminach wyznaczonych wcześniej przez Producenta Programu X Factor.

2. Ten etap Konkursu (Programu X Factor) przeprowadzony zostanie w wyznaczonych przez Producenta Programu X Factor miejscach i będzie rejestrowany za pomocą techniki telewizyjnej.

3. Uczestnicy będą zobowiązani przedstawić utwór wokalny wyznaczony przez Jurora przy akompaniamencie wyznaczonego instrumentu muzycznego lub zaaranżowany na zespół wokalno-instrumentalny.

4. Jurorom będą towarzyszyć wybrani przez nich Doradcy. Oni pomogą Jurorom podjąć decyzję kto ostatecznie znajdzie się w ostatnim etapie Konkursu (Programu X Factor).

5. Po prezentacji wszystkich Uczestników z grupy (5 występów) nastąpi omówienie tych występów przez Jurora i jego Doradcę.

6. Jurorzy ogłoszą każdemu z Uczestników w indywidualnej rozmowie swoją decyzję. Do kolejnego etapu „Koncerty Na Żywo” dostanie się po 3 Uczestników z grupy: 3 solistki w wieku 16 – 24 lat, 3 solistów w wieku 16 – 24 lata, 3 wykonawców powyżej 25 lat i 3 zespoły wokalne i/lub wokalno-instrumentalne.

7. Na tym etapie Konkursu (Programu X Factor) Producent Programu X Factor zapewni Uczestnikowi zakwaterowanie i wyżywienie (2 posiłki dziennie) na czas prób i nagrań Programu, oraz zwróci koszty podróży za dojazd na terenie Polski w wysokości równej cenie biletu PKP II klasy.

8. Uczestnikowi nie przysługuje jakiekolwiek wynagrodzenie, rekompensata, świadczenie niepieniężne za udział w tym etapie Konkursu (Programu X Factor) z wyłączeniem pkt.7.

 

V ETAP KONKURSU – KONCERTY NA ŻYWO

1. Uczestnik jest zobowiązany do zaakceptowania terminów prób i nagrań Konkursu (Programu X Factor), a także terminów realizacji felietonów filmowych (tzw. nagrań ENG). Uczestnik Konkursu (Programu X Factor) będzie dyspozycyjny w terminach wyznaczonych wcześniej przez Producenta Programu X Factor.

2. Ten etap Programu X Factor przeprowadzony zostanie na żywo w studio telewizyjnym z udziałem publiczności i będzie rejestrowany za pomocą techniki telewizyjnej.

3. W czasie między kolejnymi koncertami Uczestnik będący nadal w Konkursie (Programie X Factor) jest zobowiązany do zakwaterowania w Warszawie w miejscu wyznaczonym przez Producenta Programu X Factor.

4. W tygodniu poprzedzającym kolejny Koncert Na Żywo Uczestnik jest zobowiązany do udziału w próbach, warsztatach muzycznych, warsztatach tanecznych, nagraniach dla sponsorów programu X Factor i innych wyznaczonych przez Producenta Programu X Factor zajęciach. Każde z tych działań może być rejestrowane za pomocą techniki telewizyjnej.

5. Każdy z Koncertów Na Żywo będzie miał swój temat i repertuar związany z tym tematem. Producent Programu X Factor ma decydujący głos w sprawie wyboru repertuaru Uczestnika w Koncertach Na Żywo i o liczbie śpiewanych przez Uczestnika utworów wokalnych w Koncercie Na Żywo.

6. Spośród Uczestników, którzy wezmą udział w każdym z Koncertów Na Żywo telewidzowie za pomocą SMS-ów i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) zadecydują kto może zaśpiewać w następnym Koncercie Na Żywo. W czterech (1 – 4) Koncertach Na Żywo po każdym głosowaniu telewidzów trzej Uczestnicy, którzy otrzymają najmniejszą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) zostaną na scenie. Ten, który otrzymał najmniejszą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) odpadnie z programu bezwarunkowo. Spośród dwóch pozostałych Jurorzy wybiorą tego, który zaśpiewa w kolejnym Koncercie Na Żywo. Wyboru dokonają po Dogrywce, w której każdy z dwójki Uczestników z kolejną (od końca) liczbą głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie), zaśpiewa jeszcze raz utwór wokalny wyznaczony przez Producenta. W każdym z czterech (1-4)Koncertów na Żywo odpadnie 2 uczestników. W każdym z czterech koncertów (1-4) na żywo jeden juror może stracić dwóch uczestników lub dwóch jurorów po jednym uczestniku. W kolejnych Koncertach na Żywo znajdzie się: 10 uczestników, 8 uczestników, 6 uczestników, 4 uczestników.

7. Piąty Koncert na Żywo jest Koncertem Półfinałowym. Z dwóch Uczestników, którzy otrzymają najmniejszą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) Jurorzy wybiorą tego, który zaśpiewa w Koncercie Finałowym. Wyboru dokonają po Dogrywce, w której każdy z dwójki Uczestników z najmniejszą liczbą głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie), zaśpiewa jeszcze raz utwór wokalny wyznaczony przez Producenta. Do Koncertu Finałowego po głosowaniu telewidzów i wyborze Jurorów przejdzie 3 uczestników.

8. Szósty Koncert na Żywo jest Koncertem Finałowym. W tym Koncercie zostanie wyłoniony Zwycięzca IV edycji Konkursu (Programu X Factor). Będzie to uczestnik, który otrzyma największą liczbę głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie).

9. W kolejnych Koncertach Na Żywo weźmie udział: w odcinku 1 – 12 Uczestników, w odcinku 2 – 10 Uczestników, w odcinku 3 – 8 Uczestników, w odcinku 4 – 6 Uczestników, w odcinku 5 Półfinał – 4 Uczestników, w odcinku 6 Finał – 3 Uczestników - wyłonionych spośród solistów, zespołów wokalnych i /lub wokalno-instrumentalnych.

10. Uczestnicy zostaną poinformowani o dalszym udziale w Konkursie (Programie X Factor) w trakcie Koncertu Na Żywo – w części „Wyniki”.

11. Na tym etapie Konkursu (Programu X Factor) Uczestnik może skorzystać z pomocy konsultanta wokalnego, choreografa, stylisty, fryzjera, charakteryzatora, których zapewnia mu Producent Programu X Factor.

12. Na tym etapie Konkursu (Programu X Factor) Producent Programu X Factor zapewni Uczestnikowi zakwaterowanie i wyżywienie (2 posiłki dziennie) na czas prób i nagrań Konkursu (Programu X Factor) oraz zwróci koszty podróży za dojazd na terenie Polski w wysokości równej cenie biletu PKP II klasy.

13. Spośród trójki Uczestników (soliści i zespoły wokalne i/lub wokalno-instrumentalne), którzy wezmą udział w ostatnim, szóstym Koncercie Na Żywo – Finale, telewidzowie za pomocą SMS-ów i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) zadecydują kto zostanie Zwycięzcą Konkursu (Programu X Factor). Będzie to Uczestnik (solista lub zespół wokalny i/lub wokalno-instrumentalny), który otrzyma najwyższą liczbę SMS-ów i opcjonalnie głosów oddanych przez połączenia stacjonarne (łącznie).

14. W przypadku remisu, gdy dwóch Uczestników otrzyma tę samą liczbę głosów w wyniku głosowania SMS–owego i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) zostanie przeprowadzona jednominutowa dogrywka głosowania SMS– owego i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie) w celu wyłonienia Zwycięzcy Konkursu (Programu X Factor).

15. Uczestnik (solista lub zespół wokalny) Finału, który w wyniku głosowania telewidzów otrzyma najwięcej głosów w głosowaniu SMS–owym i opcjonalnie przez połączenia stacjonarne (łącznie), zostanie Zwycięzcą Konkursu (Programu X Factor) i dostanie Nagrodę Główną w wysokości 100 000 zł. Nagroda zostanie przekazana przez Emitenta Programu – Telewizję TVN. Nagroda zostanie przekazana na wskazane przez Zwycięzcę Nagrody konto bankowe w terminie ustalonym przez Emitenta – Telewizję TVN. Nagroda jest opodatkowana 10% (dziesięcioprocentowym) podatkiem, który w imieniu Zwycięzcy Nagrody opłaca Emitent Programu – Telewizja TVN.

16. O Nagrodzie Dodatkowej dla Uczestnika Finału zadecyduje Emitent Programu – Telewizja TVN. Nagroda zostanie wówczas przekazana przez Emitenta Programu – Telewizję TVN. Nagroda pieniężna zostanie przekazana na wskazane przez Zdobywcę Nagrody konto bankowe w terminie ustalonym przez Emitenta – Telewizję TVN. Nagroda rzeczowa zostanie przekazana bezpośrednio Zdobywcy nagrody. Nagroda jest opodatkowana 10% (dziesięcioprocentowym) podatkiem, który w imieniu Zdobywcy Nagrody opłaca Emitent Programu – Telewizja TVN.

17. Producent Programu X Factor dopuszcza także możliwość dodatkowej Nagrody w programie. Może otrzymać ją Uczestnik Programu wybrany głosami internautów. Regulamin przyznania nagrody internautów zostanie opublikowany na stronie internetowej programu www.xfactor.tvn.pl

18. Uczestnikowi nie przysługuje jakiekolwiek wynagrodzenie, rekompensata, świadczenie niepieniężne za udział w tym etapie Konkursu (Programu X Factor) z wyłączeniem pkt. 15.

Aneks do regulaminu

Komentarze (758)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Można wystąpić podając np .. pseudonim sceniczny zamiast prawdziwego imienia ?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   raczej można, wiele razy się z tym spotkałem :P

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     ~Gość

     Jasne, że można

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       ~Gość

       Honey G :D

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         ~Gość

         I dalej X Factoru nie ma a miał być. Okłamano nas !!!

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           0
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           ~Gość

           Program wróci, gdy przyjdzie na niego odpowiednia pora :) / TVN

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             ~Gość
             • Gość104:
             • Program wróci, gdy przyjdzie na niego odpowiednia pora :) / TVN
             • rozwiń

             Czyli jest nadzieja !!!! : D

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               ~Gość

               Tez myślałam że będzie tylko w Polsce wiocha i nie ma x Factor za granica wszędzie jest

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 ~Gość

                 X Factor to jeden z najlepszych show TVN!!

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   0
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   ~Gość

                   Wpadłem tutaj bo przypomniał mi się ten program. Fajnie jak by wrócił

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     0
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     ~Gość

                     Fani formatu X FACTOR jednoczymy się . !!! ; )

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       0
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        0
                       • zgłoś naruszenie
                       ~Gość

                       !!!!!! Ma wrócić x Factor TVN

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         0
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          0
                         • zgłoś naruszenie
                         ~Gość

                         TVN no ogarnijcie się

                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                           0
                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                            0
                           • zgłoś naruszenie
                           ~Gość

                           Siostra chciała by wziąść udział w X Factorze

                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                             0
                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                              0
                             • zgłoś naruszenie
                             ~Gość

                             Nie tylko ona jedna ; )

                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                               0
                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                0
                               • zgłoś naruszenie
                               ~Gość

                               Czekamy na Nowy Odpicowany X FACTOR !

                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                 0
                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                  0
                                 • zgłoś naruszenie
                                 ~Gość

                                 Jakiegoś newsa to mogli byście wrzucić

                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                   0
                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                    0
                                   • zgłoś naruszenie
                                   ~Gość

                                   TVN odpowiedz no -.-

                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                     0
                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                      0
                                     • zgłoś naruszenie
                                     Więcej komentarzy - rozwiń
                                     Pomoc | Zasady forum
                                     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
                                     tvnpix